GZLO Kietrz eRejestracja
O nasGaleriaKontakt
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
Opolski OW NFZ namawia do szybszych zabiegów usunięcia zaćmy

Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia informuje o możliwości skrócenia czasu oczekiwania na operację usunięcia zaćmy i namawia pacjentów do skorzystania z tego rozwiązania. Do tej pory wielu pacjentów z regionu pomocy szukało w czeskich klinikach.

Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od 1 kwietnia tego roku zabiegi usunięcia zaćmy są świadczeniami nielimitowanymi, co znacznie przyspiesza możliwość wykonania zabiegu w placówkach współpracujących z NFZ. Do tej pory wielu pacjentów z terenu województwa opolskiego, chcąc przyspieszyć termin operacji, korzystało z usług klinik działających po czeskiej stronie granicy, które następnie rozliczały się z polskim ubezpieczycielem.

W aptece, na podstawie kodu dostępu do e-recepty i numeru PESEL pacjenta, farmaceuta zaloguje się na platformę e-zdrowie i zrealizuje e-receptę, a pacjent otrzyma ordynowane leki.

NFZ w Opolu namawia pacjentów oczekujących na operację zaćmy o kontakt z jednostką, w której złożono skierowanie, w celu uzyskania szczegółowych informacji o terminach przyspieszonych operacji. Obecnie kontrakty z opolskim NFZ na tego rodzaju usługi ma podpisane pięć placówek: SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, ZOZ Nysa, Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, Krapkowickie Centrum Zdrowia i klinika NOVA w Kędzierzynie-Koźlu. Według informacji zamieszczonych na stronie NFZ, obecnie najbliższe terminy operacji zaćmy w regionie oferuje szpital w Nysie, gdzie w przypadkach pilnych można liczyć na operację w przyszłym tygodniu, a pierwsze wolne terminy na zabiegi planowane to początek lipca tego roku. Niewiele dłużej trzeba czekać na przyjęcie w jednostkach z Kędzierzyna-Koźla i Krapkowic. Najdłuższe terminy oferuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, gdzie pierwsze wolne terminy na zabiegi pilne to koniec czerwca 2020 roku, a przyjęcia przypadków stabilnych - lipiec 2024 roku.
autor: administracja
2019-06-26

©2011-2017 Gminny Zespół Lecznictwa Otwartego w Kietrzu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Strony internetowe