GZLO Kietrz eRejestracja
O nasGaleriaKontakt
Pobierz odtwarzacz Adobe Flash Player
e-RECEPTA

Termin wdrożenia e-recepty mija z końcem 2019 roku, jednak Gminny Zespół Lecznictwa Otwartego w Kietrzu w trosce o lepszą jakość świadczonych usług, planuje wdrożyć elektroniczną receptę już na początku drugiego półrocza 2019r.

Największe korzyści ma z niej ta osoba, która założyła sobie Internetowe Konto Pacjenta. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.pacjent.gov.pl Jeśli do tego ma telefon komórkowy albo pocztę elektroniczną, to od lekarza, który wystawił e-receptę, otrzyma jedynie SMS-a lub e-maila z czterocyfrowym kodem dostępu do e-recepty. Jeśli ma IKP, a nie ma komórki lub maila, albo nie ma ani konta, ani komórki, ani maila, to otrzyma po prostu wydruk z kodem i z tym pójdzie do ulubionej apteki.

W aptece, na podstawie kodu dostępu do e-recepty i numeru PESEL pacjenta, farmaceuta zaloguje się na platformę e-zdrowie i zrealizuje e-receptę, a pacjent otrzyma ordynowane leki.

Dlaczego e-recepta jest tak ważna, jakie ma zalety?

Nie trzeba się martwić o to, że się ją zgubi albo zniszczy. Że lekarz wypisze leki nieczytelnie i trzeba będzie do niego wrócić. Albo że farmaceuta źle odczyta ręcznie wypisaną receptę i wyda niewłaściwy lek, co przecież się zdarza. Daną e-receptę można bez trudu realizować w różnych aptekach, gdyby w jednej nie było wszystkich zapisanych leków. E-recepta to bezpieczeństwo, wygoda i dowolność wyboru apteki, na każdym etapie realizacji e-recepty.

Leki wypisane na e-recepcie już zawsze będą na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta. W każdej chwili, gdziekolwiek będziesz, o każdej porze dnia i nocy, z każdego połączonego z Internetem komputera lub telefonu, możesz zalogować się do swojego IKP, by nawet po wielu miesiącach znaleźć nazwę i dawkowanie leku, który bardzo Ci pomógł.

Sposób I:
1. Wejdź na www.pacjent.gov.pl i postępuj zgodnie z instrukcjami.
2. Załóż Profil Zaufany (jeżeli jeszcze go nie masz)
3. Zaloguj się do IKP za pomocą Profilu Zaufanego
Sposób II:
1. Wejdź na www.pacjent.gov.pl i postępuj zgodnie z instrukcjami.
2. Masz e-dowód?
3. Zaloguj się do IKP za pomocą e-dowodu.
autor: administracja
2019-06-12

©2011-2017 Gminny Zespół Lecznictwa Otwartego w Kietrzu. Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonanie: Strony internetowe